FIT MAMA

DSC_4631

DSC_4647

DSC_4653

DSC_4686

DSC_4746

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna podczas ciąży. Paradoksalnie ćwiczenia zmniejszą Twoje zmęczenie, poprawą nastrój i samopoczucie. Odczujesz nagły przypływ energii i sił witalnych. Pamiętajmy, że ciąża to nie choroba, im dłużej pozostaniesz aktywna podczas oczekiwania na swojego dzidziusia tym szybciej wrócisz do formy po porodzie. Oczywiście dotyczy to kobiet, u których ciąża przebiega prawidłowo.

Trening w ciąży ma pozytywny wpływ na organizm, ponieważ:

łagodzi dolegliwości ciążowe, min. ból pleców,

zapobiega i zmniejsza obrzęki i opuchnięcia,

zapobiega powstawaniu żylaków,

przeciwdziała zaparciom,

uelastycznia i rozciąga mięśnie dna miednicy i powłok brzusznych,

poprawia samopoczucie,

utrzymuje prawidłową filtrację nerek,

podczas ćwiczeń mięśni Kegla zmniejsza się ryzyko nacięcia krocza w czasie porodu.

Pytacie jakie ćwiczenia wykonywałam przez okres ciąży. Pierwsze trzy miesiące ćwiczyłam normalnie, codziennie moje ulubione zajęcia w fitness clubie. Następnie był już okres letni więc dużo jeździłam na rowerze, pływałam. Teraz do ostatnich tygodni ciąży bardzo często można mnie zobaczyć na basenie. Minimum dwa razy w tygodniu. Moim zdaniem dla kobiet w ciąży jest to idealny trening. Warto też dużo spacerować. Pamiętaj, że ćwiczenia w ciąży powinny być mniej forsujące niż zwykle. Zanim zaczniesz sama ćwiczyć najlepiej poradź się fachowca. Trening podczas ciąży ma bardzo dobry wpływ zarówno na matkę, jak i dziecko. Będziesz szczęśliwa, jak zobaczysz, że Twoje ciało tak bardzo nie musi się zmieniać, może nadal pozostać jędrne i bardzo apetyczne. W wielu fitness clubach organizowane są specjalne zajęcia dla kobiet z brzuszkiem. Mimo, iż skorzystasz z treningu będziesz miała możliwość poznać inne przyszłe mamy, z którymi będziesz miała mnóstwo wspólnych tematów do rozmów. Będziecie mogły wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami. A po porodzie będziesz miała z kim umawiać się na spacerki. Fit mamy górą!

 

Stylówka fit Gym Hero.

Zdjęcia Cookie Box

Iza Warszawska

Cześć! Nazywam się Iza Warszawska, mam 26 lat, mieszkam w Polsce. Zapraszam Was do mojego świata! I.

Liczba komentarzy - 5
  1. No ale chyba też jest tak, że jak kobieta przed ciążą ćwiczyła dużo, to i w ciąży jej nie zaszkodzi. A jak raczej nie ćwiczyła, a w ciąży nagle zacznie, to może nie być to najlepsze dla niej.

Komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany

Możesz użyć następujące tagi HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>