Czyste rączki!

Jedną z najważniejszych ról rodzica jest dbanie o zdrowie naszych po pociech. Podajemy im najlepsze, nieprzetworzone produkty, witaminki, ubieramy odpowiednio do panującej pogody. Przykrywamy je w nocy, żeby nie zmarzły, drżymy gdy ktoś przyjdzie do nas z katarem. Musimy również uczyć naszych małych odkrywców podstawowych zasad higieny. Właściwe mycie rąk to prosty i skuteczny sposób na zapewnienie zdrowia naszym dzieciom. Czyste rączki – zdrowy brzuszek. Słyszałyście takie stwierdzenie? Dzieci przyglądają się rodzicom bardzo uważnie, dajmy im dobry przykład, myjmy ręce
regularnie i dokładnie, a nasze dziecko z pewnością będzie nas naśladować. W ten sposób
zaszczepiamy w małym człowieczku nawyk, który zostaje do końca życia.

Processed with MOLDIV

1. „Dzieciństwo jest po to, aby dobrze się bawić i jeść słodycze. ”
Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem. Postaw też na samodzielność Twojego maluszka. Bądź przy nim, ustaw odpowiednią temperaturę wody i pozwól mu samodzielnie umyć rączki. Teraz popołudnia staną się szare, bure. Więcej czasu będziemy spędzać w domu. Połącz przyjemne z pożytecznym i przygotuj razem z dzieckiem tabelę właściwych nawyków higienicznych. Dzieci uwielbiają takie zadania, a jeszcze bardziej odznaczenie wykonanych zadań na takiej tabeli!

Zaznacz na niej:
Umyj rączki przed posiłkiem,
Umyj rączki po wizycie w toalecie,
Umyj rączki po powrocie do domu z przedszkola, ze sklepu, ze spaceru td..,
Umyj rączki przed przygotowaniem posiłku,
Umyj rączki przed spaniem.

Za każde wykonane z chęcią zadanie w nagrodę niech maluch przyklei na tablicy naklejkę, bądź przybije pieczątkę (jeśli nie masz gotowych pieczątek możecie je sami przygotować za pomocą wyciętego ziemniaka i farbki). Myślę, że ta metoda przekona małego urwisa do częstego mycia rączek! Ale… Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Mydło.

Processed with MOLDIV

Processed with MOLDIV

2. „Mydło wszystko umyje, nawet buzię i szyję!”
Zastanawiasz się jakie mydło wybrać? Najlepsze będzie te w płynie, o pięknym zapachu, fajnie jak będzie miało na opakowaniu postać z bajki. My zawsze sięgamy po mydło CAREX. Kacper uwielbia mydło właśnie tej marki o zapachu gumy balonowej. Zawsze sięga po nie w markecie. Ale wybór tych kolorowych i pięknie pachnących mydełek jest większy: oprócz zapachu gumy balonowej możecie znaleźć też wariant o zapachu truskawkowych żelków lub świeżo pachnące mydło Splash. Teraz do wszystkich wariantów mydeł dziecięcych Carex dodawane są zmywalne tatuaże i naklejki gratis :).
Mydło w kostce często wyślizguje się z małych rączek, mniej się pieni i lubi wchodzić pod małe pazurki. Może się to skończyć zatarciem oczka i ogromną awanturą. Mydła Carex są w płynie i mają wygodną pompkę – łatwiej więc z nich korzystać nawet najmniejszym rączkom :).

Processed with MOLDIV

Processed with MOLDIV

3. Kącik dziecka. ​
Kolorowy ręcznik i mydło z postacią z bajki zachęci malucha do częstej wizyty w łazience.

Processed with MOLDIV

4. Spacer
Jesteś poza domem? Na wakacjach, wyjazdach, zakupach? Nie robimy urlopu od dobrych nawyków i sięgamy po antybakteryjny żel do rąk Carex lub nawilżające chusteczki!
Mam jeszcze taką ciekawostkę!
CAREX na swojej stronie zorganizował konkurs. My już wzięliśmy w nim udział :) wystarczy kupić dowolny wariant mydła dla dzieci Carex, zarejestrować paragon na stronie  www.carex.pl oraz wykonać proste zadanie konkursowe, polegające na przesłaniu zdjęcia ilustrującego hasło „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”. Nagrody są bardzo atrakcyjne wiec z serdecznie polecam Wam udział w konkursie! Zaglądajcie też na mój profil na instagramie, niebawem pojawi się tam konkurs, a do wygrania będzie CAŁOROCZNY ZAPAS MYDEŁ DLA CAŁEJ RODZINY!

baner-carex-www-6

Całuję, I.!

Iza Warszawska

Cześć! Nazywam się Iza Warszawska, mam 26 lat, mieszkam w Polsce. Zapraszam Was do mojego świata! I.

Jeszcze nie skomentowano

Komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany

Możesz użyć następujące tagi HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>